10 praktycznych rzeczy, które możesz wydrukować z plastiku

6

Z oceanu tysięcy dostępnych w sieci projektów 3d coraz ciężej jest wyłowić rzeczy, które faktycznie mogą się do czegoś przydać w codziennym życiu. Nie oznacza to jednak wcale, iż druk 3d służy jedynie do wytwarzania bibelotów, ozdób i nikomu nie potrzebnych pierdół. Wręcz przeciwnie – oto 10 fajnych i jak najbardziej przydatnych darmowych projektów, które każdy może bez problemu wydrukować na swoje drukarce FDM.

# 1. Rączka na torby zakupowe

www.drukarka3d.pl_uchwyt_natorby_zakupowe

Chyba każdy z nas kiedyś to przeżył – obładowani siatkami z zakupami czujemy wbijający się w ręce plastik, doświadczając boleśnie na własnej skórze efektów działania siły ciążenia. Na szczęście nie musi tak dłużej być – dzięki niezwykle praktycznej rączce na torby zakupowe. Pobierz z Thingiverse.

# 2. Samo nawadniająca doniczka

www.drukarka3d.pl_doniczka_nawadniajaca

Usechł wam kiedyś kwiatek od ukochanej osoby, bo zapomnieliście go regularnie podlewać? Nigdy więcej! Dzięki samo nawadniającej doniczce. Wystarczy zasadzić roślinkę i raz nalać wodę, by mieć spokój na długi czas.  Pobierz z ParallelGoods.

# 3. Skrobaczka do szyb

www.drukarka3d.pl_skrobaczka_do_szyb

Przedmiot, bez którego daleko nie zajedziemy… zimą, gdy spadnie śnieg, a mróz oblodzi szyby naszego samochodu. To właśnie wtedy należy sięgnąć po samodzielnie wydrukowaną skrobaczkę, dzięki której doprowadzimy nasz pojazd do bojowej gotowości. Pobierz z Thingiverse.

# 4. Wieszaki haczyki

www.drukarka3d_kastomizowane_wieszaki_haczykowe

Można je dostosować wedle własnego gustu zmieniając ich kolor, wielkość, kształt. Pełna kastomizacja to jedna z oczywistych zalet druku 3d. Wieszak wytrzymuje obciążenie 47,5 kg. Pobierz z Thingiverse.

# 5. Klucz francuski

www.drukarka3d.pl_klucz_francuski_3d

Lekki, poręczny, wydrukowany w 3d. Czego więcej można w warunkach domowych oczekiwać od francuskiego klucza? Pobierz z Thingiverse.

# 6. Nakładka na prysznic w kształcie głowy dinozaura

www.drukarka3d.pl_t_rex_nakladka_prysznic

Nie dość, że funkcjonalny to w dodatku fajowy, oto T-Rex prysznicowy. Pobierz z Thingiverse.

# 7. Wyciskarka pasty do zębów

www.drukarka3d.pl_wyciskarka_pasty

Coś dla osób oszczędnych oraz dbających o środowisko naturalne. Pobierz z Thingiverse.

# 8. Trzymak na słuchawki

www.drukarka3d.pl_trzymak_na_sluchawki

Średnia żywotność słuchawek wynosi ok. 6 miesięcy, co sprawia że w ciągu naszego życia wydamy na nie całkiem spory majątek. Możemy jednak sporo zaoszczędzić, jeśli tylko zdecydujemy się zainwestować kilka złotych w wydrukowanie tego praktycznego trzymaka, który przyczyni się do wydłużenia żywotności każdej pary naszych słuchawek. Pobierz z Thingiverse.

# 9. Etui na telefon

www.drukarka3d.pl_etui_na_telefon

O przydatności ochronnego etui na telefon nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Bez względu na to jaki model telefonu posiadasz, jest duża szansa, że znajdziesz w internecie projekt odpowiedniego etui. Praktyka pokazuje, iż projekty etui do nowych modeli telefonów niejednokrotnie pojawiają się szybciej w internecie, niż na pułkach sklepowych oficjalnych dystrybutorów. Pobierz z Thingiverse.

# 10. Adapter baterii AA do baterii C

www.drukarka3d_drukowany_adapter_baterii_aaa

Nie każdy wie, iż z technicznego punktu widzenia bateria AA różni się od baterii C jedynie rozmiarem. Pomimo takiego samego napięcia, bateria C jest znacznie droższa od baterii AA. Na szczęście dzięki drukowi 3d można zhackować otaczającą nas rzeczywistość i zaadaptować mniejszą baterię AA do rozmiarów większej baterii C. Pobierz z Thingiverse.

Jeśli macie inne projekty praktycznych rzeczy, które powinny znaleźć się na naszej liście, piszcie w komentarzach.

Źródło

Udostępnij:

O autorze

Drukarka 3D

6 komentarzy

Zostaw swoją odpowiedź