3DPrinterOS łączy siły z Microsoft Azure

0

3DPrinterOS to pierwszy na świecie  system operacyjny do zarządzania procesami druku 3d, oparty na chmurze. Serwis ogłosił właśnie rozpoczęcie współpracy z Microsoft Azure – jedną największych platform cloud computingowych.

System umożliwia zarządzanie tysiącami sieciowych drukarek 3d, ich użytkownikami, modelami oraz wydrukami. Wszystko to odbywa się przez jeden przeglądarkowy interface dostępny z dowolnego miejsca na Ziemi. Dodatkowo usługa oferuje dostęp do rozbudowanych statystyk oraz funkcje raportowania i interakcji z użytkownikami systemu. 3DPrinterOS oprócz chmury publicznej, udostępnia swoje usługi również w chmurze prywatnej, która zapewnia wysokie standardy ochrony własności intelektualnej. Platforma pozwala na daleko idącą kastomizację dostosowującą system do potrzeb danej organizacji.

Wśród użytkowników korzystających z 3DPrinterOS znalazły się firmy produkcyjne takie jaki: Ford czy Cisco, liczne uczelnie na czele z uniwersytetami Duke, Yale, UMD, Purdue, CalTech, UTEP oraz platformy do sprzedaży projektów 3d  jak Printshape.com. Od początku 2015 roku, systemu użyto do obsługi ponad 6ooo drukarek 3d, które wydrukowały ponad 66000 wydruków.

Oto przykład implementacji 3DPrintersOS na Uniwersytecie Duke:

Źródło

Udostępnij:

O autorze

Drukarka 3D

Zostaw swoją odpowiedź