BS Toy – drukarka 3D przeznaczona dla dzieci

0

Japoński producent drukarek 3d, firma Bonsai Lab, zaprezentowała na targach zabawek Spielwarenmesse w Norymberdze, specjalną mini drukarkę 3D pomyślaną jako urządzenie przeznaczone dla dzieci. Ważąca zaledwie 2kg „zabawka”, drukuje w temperaturze nie przekraczającej 80 stopni Celsjusza, co zwiększa bezpieczeństwo jej użytkowania przez osoby najmłodsze.

Przykłądowy wydruk z filamentu LT80 Całkowite wymiary drukarki to 200 mm x 200 mm x 200 mm, zaś obszar roboczy umożliwia drukowanie przedmiotów o maksymalnych wymiarach 130 mm x 125 mm x 100 mm. Urządzenie drukuje w technologii FDM, wykorzystując elastyczny filament LT80, składający się z biodegradowalnych komponentów, zaakceptowanych przez amerykańską agencję federalną FDA (Food and Drug Administration). W chwili obecnej dostępny jest wyłącznie filament w  kolorze białym, ale firma planuje wprowadzenie materiałów o różnych kolorach. Standardowa średnica dyszy drukarki wynosi 0,4 mm jednakże dostępne są również dysze o średnicach w przedziale od 0,2 mm do 0,5 mm. Drukarka ma trafić do powszechnej sprzedaży pod koniec 2015 roku.

www.drukarka3d.pl_drukarka_dla_dzieci_bonsai_labDrukarka 3D z pewnością jest urządzeniem, które może w znakomity sposób przyczynić się do uwalniania kreatywność dzieci, pomagając im w nauce oraz zabawie. Niemniej jest to sprzęt, który ciężko uznać za tradycyjną zabawkę. Temperatura 80 stopni Celsjusza jest wciąż na tyle wysoka, że przy nieostrożnym użytkowaniu może prowadzić do poparzeń. Ponadto opary topionego filamentu wytwarzane w trakcie druku, wymagają od drukującego przestrzegania określonych zasad BHP. Tym samym korzystanie przez dzieci z BS Toy powinno odbywać się wyłącznie pod nadzorem dorosłych opiekunów.

Źródło

Udostępnij:

O autorze

Drukarka 3D

Zostaw swoją odpowiedź