Color Alive – aplikacja dodająca trzeci wymiar kolorowankom

0

Crayola (producent kredek i akcesoriów do rysowania), przy współpracy z 3D Systems, wypuściła znakomitą aplikację mobilną Color Alive, która umożliwia przeniesienie samodzielnie pokolorowanej postaci z kolorowanki do świata wirtualnego, po czym sprowadzenie jej z powrotem do świata realnego – nadając jej postać trójwymiarowej figurki wydrukowanej w 3D.

kolorowanka 3DUżytkownik darmowej aplikacji Color Alive może wykonać zdjęcie pokolorowanej przez siebie postaci z kolorowanki Crayola. Na podstawie zdjęcia aplikacja tworzy model 3d posiadający dokładne odwzorowanie kolorystyczne. Z gotowym modelem można wchodzić w cyfrową interakcję. Przykładowo można wzbogacić go o animowany efekt specjalnych (np. ogień zionący z paszczy smoka). Korzystając z efektu augmented reality można go również zobaczyć na tle naszego otoczenia, a nawet zrobić sobie z nim zdjęcie.

Najciekawszą funkcją aplikacji jest jednak możliwość zlecenia wydruku naszego modelu (na drukarce ProJet 660 Pro). Za jedyne 50$ otrzymamy w pełni kolorową figurkę, dostarczoną przesyłką kurierską na podany przez nas adres (póki co usługa przewidziana jest wyłącznie na rynek amerykański).

Źródło

Udostępnij:

O autorze

3D Printed Yoda

Yoda, my name is. 3D printed I was. Passionate about 3D printing, I am. To me talk, if passionate about AM technology, you are. Disruptive force, I belief the 3d printing is. May the force be with you. Yeesssssss.

Zostaw swoją odpowiedź