Daihatsu udostępni klientom drukowane „efektowne skórki” na samochód

0

Najstarszy japoński producent samochodów Daihatsu, zamierza udostępniać swoim klientom drukowane w 3d części i akcesoria o charakterze ozdobnym, nazwane „Effect Skins”. Elementy projektowane przez artystów i designerów, będą mogły być kastomizowane wedle preferencji klienta. Po zamówieniu danego projektu elementy zostaną wydrukowane na drukarkach Fortus firmy Stratasys, a następnie przesłane do klienta. Cały proces drukowania i wysyłki ma potrwać nie dłużej niż dwa tygodnie.

Na początek Daihatsu udostępni 15 „efektownych skórek” zdobiących karoserię i zderzaki dwuosobowego kabrioletu Copen. Klient będzie mógł zmieniać nie tylko rodzaj wzoru danego elementu ozdobnego, ale również jego wielkość i kolor (wybierając z pośród dziesięciu dostępnych kolorów).

www.drukarka3d.pl_elementy_ozdobne_daihatsu_3d

Elementy będą drukowane z termoplastyków ASA Stratasys, cechujących się dużą twardością i wytrzymałością oraz wysoką odpornością na działanie promieniowania UV. Na początek usługa ma być dostępna wyłącznie w Japonii, jednak strategiczna współpraca ze Stratasys ma w przyszłości zapewnić jej obecność również na innych rynkach.

www.drukarka3d.pl_daihatsu_effect_skins

www.drukarka3d.pl_elementy_ozdobne_daihatsu_3d

To ogromny krok w dziedzinie kastomizacji wyglądu auta, wedle gustu klienta.

Źródło

Udostępnij:

O autorze

Drukarka 3D

Zostaw swoją odpowiedź