EinScan-S desktopowy skaner 3D o wysokiej rozdzielczości

0

Niedrogi skaner 3D, który umożliwi zamienienie dowolnego obiektu w gotowy do wydruku model, to powszechne życzenie entuzjastów druku 3d, którzy narzekają na brak drukowalnego contentu. Chiński producent drukarek oraz skanerów 3D, Shining 3D, zaprezentował na targach CES 2015, desktopowy skaner EinScan-S, którego możliwości zbliżone są do możliwości urządzeń przemysłowych, zaś jego cena ma się kształtować na poziomie przystępnym dla konsumenta.

EinScan-S wykorzystuje technologię skanowania białym światłem,  umożliwiającą skanowanie z dokładnością do 0,1mm. Technologia ta nie tylko gwarantuje zachowanie najdrobniejszych detali skanowanego obiektu, ale również skraca czas potrzebny na wykonanie skanu (szybkość skanowania jest od 3 do 4 razy większa w porównaniu do szybkości desktopowych skanerów laserowych). Dodatkowo skanowanie białym światłłem jest bezpieczniejsze dla oczu niż skanowanie laserem.

Praca z EinScan-S może odbywać się w dwóch trybach: automatycznym oraz dowolnym. Tryb automatyczny przeznaczony jest do skanowania małych obiektów, umieszczanych na obrotowym stole. Tryb dowolny umożliwia skanowanie większych obiektów, których rozmiary mogą sięgać 700 mm x 700 mm x 700 mm. Oba tryby tworzą pliki w formtach STL oraz ASC. Maksymalna rozdzielczość skanów wynosi 1.3 Megapixeli.

Einscan-s skaner 3d od Shining 3DKolejną zaletą nowego skanera firmy Shining 3D, jest jego mobilność. Urządzenie jest poręczne, a jego całkowita waga wynosi 3,5 kilograma. Rozmiary złożonego urządzenia to 400 mm x 300 x 120 mm zaś po rozłożeniu wynoszą: 630 mm x 300 mm x 280 mm. Całkowity koszt skanera EinScan-S 3D wraz ze statywem to jedyne 899 $.

Źródło

Udostępnij:

O autorze

Drukarka 3D

Zostaw swoją odpowiedź