Titan Robotics: 90% tańszy i 3x szybszy druk 3D dzięki ekstruzji pellet

0

Produkująca drukarki 3D o wielkiej powierzchni wydruku firma Titan Robotics z Colorado, opracowała nowy system ekstruzji pellet. Stworzone z myślą o drukarkach Atlas 3D nowatorskie rozwiązanie, ma według zapewnień twórców trzykrotnie zwiększyć szybkość druku plastikiem oraz zmniejszyć jego koszt nawet o 90%.

Podczas gdy przeciętnie cena kilogramowej szpuli filamentu kształtuje się  w USA na poziomie około 30 $, kilogram takiego samego materiału w postaci pellet można nabyć już za 2$. Różnica w cenie jest więc porażająca. Niższemu kosztowi wydruku ma jednocześnie towarzyszyć jego zwiększona szybkość. Reprezentująca firmę Maddie Garrett twierdzi, iż opracowy system pozwala na „przerobienie” w ciągu godziny 2,25 kg materiału przy użyciu dyszy o średnicy 3mm. Po wprowadzeniu planowanych modyfikacji moce przerobowe mają wzrosnąć do ponad 3 kg na godzinę.

Firma póki co nie zdradziła swoich najbliższych planów co do monetyzacji opracowanego systemu, jednak zapewnia, że użytkownicy drukarki Atlas 2.0. mogą się indywidualnie kontaktować w sprawie jego zakupu.

Źródło

Udostępnij:

O autorze

Drukarka 3D

Zostaw swoją odpowiedź