LED wydrukowany w 3D – cienki jak papier

0

Amerykański starup Rohinni zamierza zmienić przyszłość światła, drukując najcieńsze na świecie oświetlenie LED o sugestywnej nazwie LightPaper, które będzie można wykorzystać na niemal każdym rodzaju powierzchni, nadając mu dowolnie wybrany kształt.

lightpaper http://www.rohinni.com/#technology

http://www.rohinni.com/#technology

Świetlny papier powstaje z połączenia atramentu oraz mikro diod LED o wielkości czerwonych krwinek. Tak stworzona mieszanina drukowana jest na warstwie przewodnika i uszczelniana dwiema dodatkowymi warstwami. W momencie puszczenia przez LightPaper prądu, losowo rozproszone diody rozświetlają się czyniąc go w istocie papierem świetlnym.

produkcja papieru led

http://www.rohinni.com/#technology

Jak zapewnia Nick Smoot (szef marketingu w Rohinni) możliwości zastosowań LightPaper są nieograniczone. Co więcej celem firmy jest oddanie tej technologii w ręce ludzi, tak aby w przyszłości każdy mógł sobie wydrukować światło skrojone na miarę własnych potrzeb. Na dzień dzisiejszy największym problemem jest losowość rozmieszczenia diod – co powoduje, iż jasność światła nie jest jednolita na całej powierzchni materiału. Jak zapewnia Smoot, jego firma jest w stanie zwiększyć precyzję rozmieszczania diod.

http://www.rohinni.com/#technology

http://www.rohinni.com/#technology

Według planów przedstawionych przez Rohinni, świelny papier powinien trafić do szerokiej sprzedaży w połowie 2015 r.


  ŹRÓDŁO

Udostępnij:

O autorze

3D Printed Yoda

Yoda, my name is. 3D printed I was. Passionate about 3D printing, I am. To me talk, if passionate about AM technology, you are. Disruptive force, I belief the 3d printing is. May the force be with you. Yeesssssss.

Zostaw swoją odpowiedź