Luksusowa willa wydrukowana w całości na placu budowy

5

Po sukcesach firmy WinSun, kolejny chiński przedsiębiorca dokonał – jak się wydaje – przełomu w dziedzinie budowlanego druku 3d. Korzystając ze stworzonej przez siebie technologii, firma Hushang Tengda wydrukowała w czterdzieści pięć dni luksusową willę o powierzchni 400 metrów kw. Co najważniejsze budynek został w całości wydrukowany na placu budowy – w przeciwieństwie do budowli WinSun, które na placu budowy były jedynie składane z komponentów drukowanych w fabryce.

System drukujący składa się z czterech modułów – elektronicznego miksera komponentów, betoniarki, systemu przekazującego oraz głowicy drukującej. Według zapewnień firmy, do druku wykorzystywany jest zwyczajny materiał, który w przeciwieństwie do materiału stosowanego przez WinSun, nie wymaga żadnych dodatkowych składników – co obniża koszty. Główna oszczędność i ułatwienie całego procesu wynika jednak z braku konieczności ponoszenia kosztów transportu komponentów drukowanych w fabryce.

Poszczególne warstwy drukowane są wokół stalowego szkieletu. Przedstawiciel firmy Hushang Tengnda gwarantują, iż specjalnie wzmocniona konstrukcja zapewni odporność na trzęsienie ziemi o sile do ośmiu stopni w skali Richtera. Technologia pozwala znieść wiele barier architektonicznych, umożliwiając tworzenie różnokształtnych elewacji.

budownictwo 3d

www.drukarka3d.pl_hushang_teganda_willa_3d

www.drukarka3d.pl_chinska_willa_3d

www.drukarka3d.pl_tengda_hushang_willa

Źródło

Udostępnij:

O autorze

Drukarka 3D

5 komentarzy

  1. Niewielu Europejczyków zdaje sobie z tego sprawę, ale Chiny są już pierwszą potęgą gospodarczą świata, a ich osiągnięcia przechodzą od badziewnej tandety w stronę nowoczesnego hi-tech. Budowanie przez Chińczyków domów z drukarki nie powinno nikogo dziwić.

Zostaw swoją odpowiedź