Makerbot Ready Apps – app store druku 3D startuje z 8 aplikacjami

0

Uczynienie druku 3D przyjaznym i zrozumiałym dla przeciętnego Kowalskiego, to jedno z oczywistych wyzwań jakie stoi przed branżą 3DP. Stawką jest wzrost zysków generowanych w ramach sektora konsumenckiego. Znakomitym sposobem na realizację tego wyzwania jest tworzenie ciekawego i intuicyjnego w użyciu oprogramowania, wspierającego proces wykorzystywania druku przestrzennego przez użytkowników domowych. Debiutujący portal Makerbot Ready Apps tworzy przestrzeń właśnie dla tego typu aplikacji.

nowy 3d printing app store od makerbota

Na starcie platforma oferuje nam 8 aplikacji, z czterech różnych kategorii tematycznych. Oto ich zestawienie wraz z krótkim opisem:

 • 1. Cookie Caster – dzięki aplikacji stworzonej przez Dreamforge, będziemy mogli zaprojektować własną foremkę do ciastek lub skorzystać z zestawu gotowych projektów.

  Cookie Caster - modele foremek do ciastek
  2. Leopoly – przeglądarkowy program dla początkujących użytkowników, przeznaczony do intuicyjnego tworzenia własnych modeli 3D. Aplikacja wyposażone jest w kilka prostych ale efektywnych narzędzi.  Autorem apki jest wielokrotnie nagradzana firma Leonar3Do International.

  Leopoly - aplikacja do intuicyjnego projektowania 3D

  3. Zotebook – program umożliwia przemienienie obrazków 2D w wydruki 3D. Wystarczy określić pożądane wymiary.

  Zotebook - screenshot

 • 1. Modio – aplikacja umożliwiająca stworzenie własnej postaci, w oparciu o bibiotekę gotowych części ciała i tekstur, które można modyfikować według własnego uznania. Efekt końcowy oczywiście można wydrukować na drukarce MakerBot.

  ikonka aplikacji modio
  2. Robot Factory – napisana przez chilijską firmę Thinker Thing aplikacja mobilna dzięki której możemy stworzyć własnego robota.

  Robot Factory - ikona aplikacji
  3. World of Rabbit – przeznaczona na Windows Phone gra o króliczej wyspie, w której osiągnięcia gracza nagradzane są drukowalnymi modelami 3D.

  World Of Rabbit -screen aplikacji

 • Makers Empire – aplikacja zaprojektowana jako „najprostszy (w obsłudze) na świecie program do druku 3D”.

  Makers Empire - program do druku 3D, ponoć najprostszy na świecie jeśli chodzi o obsługę

 • Fraemes – program umożliwiając stworzenie własnej designerskiej obudowy do iPhone’a.

  Fraemes - aplikacja do kastomizowania obudowy na telefon

Wraz z rozwojem MakerBot Developer Program, portal Ready Apps z pewnością zacznie zapełniać się kolejnymi ciekawymi aplikacjami. Wszystko wskazuje na to, że ekosystem tworzony przez MakerBot, w skład którego wchodzi również prężnie działająca społeczność Thingiverse,  osiągnie w niedalekiej przyszłości pozycję porównywalną do dzisiejszej pozycji iTunes czy Google Play.

Nowy app store od makerbota

Źródło

Udostępnij:

O autorze

3D Printed Yoda

Yoda, my name is. 3D printed I was. Passionate about 3D printing, I am. To me talk, if passionate about AM technology, you are. Disruptive force, I belief the 3d printing is. May the force be with you. Yeesssssss.

Zostaw swoją odpowiedź