OLO zmienia smartphone’a w drukarkę 3d

3

21 marca włosko amerykański zespół Solido3D wprowadzi na rynek (poprzez kampanię na Kickstarterze) drukarkę 3d „OLO”. Urządzenie wykorzystuje proces naświetlania żywic światłoutwardzalnych, przy czym źródłem światła w drukarce jest smartphone użytkownika.  Drukarka przyciąga uwagę zarówno zgrabnym wyglądem jak i znakomitą ceną 99$.

Wykorzystywana przez urządzenie technologia DLP charakteryzuje się wysoką dokładnością wydruków, co w połączeniu z szerokim wachlarzem żywic o odmiennych właściwościach i w różnych kolorach, zapewni użytkownikowi możliwość drukowania świetnie wyglądających przedmiotów o średnim stopniu wytrzymałości. Sprawia to, iż urządzenie może być z powodzeniem stosowane np. przez projektantów, artystów oraz dekoratorów wnętrz.

żywice do drukarki OLO

Niestety proces druku DLP nie należy do najszybszych. Tym samym drukowanie na OLO może wiązać się z koniecznością rozstania się ze swoim telefonem na kilka,  kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt godzin. W tych okolicznościach OLO wydaje się być dobrą opcją tylko jeśli dysponujemy dodatkowym telefonem. Sterowanie wydrukiem oraz tworzenie i importowanie modeli odbywa się za pomocą OLO app. Obszar roboczy komory OLO wynosi 128 mm (X) x 72 mm (Y) x 52 mm (Z).

Źródło

Udostępnij:

O autorze

Drukarka 3D

3 komentarze

  1. Brzmi fajnie, ale poczekajmy z pochwałami bo projekty z kickstartera są bardzo ryzykowne. Świat widział już nie jedną genialną drukarkę 3d z Ks, która potem okazywała się być wielkim niewypałem lub w ogóle nie trafiała do rąk osób wspierających projekt.

Zostaw swoją odpowiedź