Polymagnet – drukowane pola magnetyczne o właściwościach, które można zaprogramować

0

Correlated Magnetics Research (CMR) to amerykański startup, który od kilku lat rozwija koncepcję wykorzystywania druku 3d w celu tworzenia kastomizowanych pól magnetycznych, dostosowanych do celów i potrzeb projektowanego produktu. Koncepcja ta, nazwana polymagnet,  umożliwia dowolne zaprogramowanie sposobu działania sił pola magnetycznego, poprzez wytyczenie ich kierunku oraz precyzyjne ustalenie siły oddziaływania.

W procesie wykorzystywana jest drukarka 3d Mini MagPrinter, drukująca na powierzchni magnesu dowolnie zaprojektowane systemy pól magnetycznych. W ten sposób nawet najbardziej wyrafinowane wzory mogą być drukowane na wszelkich znanych materiałach magnetyczny – począwszy od najsilniejszych magnesów neodymowych, poprzez ferryty a skończywszy na tak specjalistycznych materiałach jak samar kobaltu. Skondensowanie drukowanych pól magnetycznych na jednej stronie powierzchni, pozwala na nawet pięciokrotne zwiększenie ich siły oddziaływania.

Technologia polymagnet jest do tego stopnia unikalna, że jej twórcy zdołali uzyskać już ponad 100 patentów chroniących wypracowane przez nich rozwiązania. Możliwości zastosowania technologii wydają się być nieograniczone, a tradycyjne magnesy z północnym i południowym biegunem, rozmieszczonymi po dwóch stronach, mogą już niebawem trafić do lamusa.

Źródło

Udostępnij:

O autorze

Drukarka 3D

Zostaw swoją odpowiedź