Print A Part 3D – nowa giełda z modelami małych części

0

Wytwarzania drobnych plastikowych części takich jak śruby, nakrętki, podkładki i przekładnie, to jedno z oczywistszych zastosowań druku 3D. Z początkiem nowego roku wystartowała nowa giełda drukowalnych modeli 3D, która może przyczynić się do znacznego upowszechnienia tego zastosowania.

Bob Al, dyrektor zespołu Print A Part 3D, jest przekonany, iż oferta zarządzanej przez niego platformy sprzedażowej, ucieszy przede wszystkim małe warsztaty naprawcze, sklepy z częściami oraz wszystkich majsterkowiczów korzystających z druku 3D. Wszystkie dostępne na platformie modele mają postać plików STL gotowych do pobrania oraz natychmiastowego wydruku. Aktualnie z platformą współpracuje ponad 100 projektantów z 40 krajów.

śruby i nakrętki wydrukowane z modeli print a part 3d

Nie sposób zauważyć, iż w chwili obecnej ceny poszczególnych modeli są wygórowane. Sprawia to, iż ich nabycie może być na dzień dzisiejszy opłacalne jedynie dla osób zamierzających wydruk większych partii zakupionej części. Jak jednak zapowiadają twórcy serwisu, wraz z wzrostem popularności druku 3D (czyt. ze wzrostem wolumenu sprzedaży modeli) ceny projektów 3D będą z pewnością malały.

Źródło

Udostępnij:

O autorze

Drukarka 3D

Zostaw swoją odpowiedź