Project Nourished – wirtualne jedzenie z drukarki 3d

0

Wirtualne jedzenie to koncepcja wpływania na zmysły człowieka w taki sposób by ten jedząc kawałek bezkalorycznej galaretki wydrukowanej na drukarce 3D, był święcie przekonany, iż konsumuje dowolnie wybraną potrawę. Koncepcję wirtualnego jedzenie stara się wprowadzić w życie interdyscyplinarny zespół badaczy z Los Angeles, pracujących w ramach przedsięwzięcia o nazwie Project Nourished.

Ewentualny sukces projektu umożliwi „objadanie się bez konsekwencji”, co może całkowicie zrewolucjonizować rynek dietetyki oraz odchudzania.

Pochłanianym pokarmem ma być  nadająca się do spożywczego druku 3D galaretowata substancja agar agar, która ma pełnić rolę swoistego transmitera smaku, struktury oraz konsystencji imitowanych potraw. Narzędziami prowadzącymi do wykreowania wirtualnej rzeczywistości naśladującej jedzenie prawdziwych potraw, mają być:

1. zestaw VR,

2. dyfuzor aromatyczny przeznaczony do emitowania konkretnych zapachów jedzenia,

3. przetwornik przewodzenia kości, imitujący odgłosy przeżuwania transmitowane za pomocą tkanek miękkich i kości od ust jedzącego do jego bębenków usznych,

4. wirtualny kieliszek koktajlowy,

5. żyroskopowe sztućce z czujnikiem wykrywania jedzenia, które mają przenieść fizyczne ruchy jedzącego do doznawanej przez niego wirtualnej rzeczywistości.

www.drukarka3d.pl_zestaw_do_wirtualnego_jedzenia

Źródło

Udostępnij:

O autorze

Drukarka 3D

Zostaw swoją odpowiedź