Insekt wydrukowany w 3D, który pokona (niemal) każdą przeszkodę

0

Związki druku 3D z robotyką są oczywiste. Z jednej strony druk 3D umożliwia szybkie prototypowanie oraz produkcję części do robotów, z drugiej zaś strony robotyka daje szansę na konstruowanie coraz to lepszych drukarek 3D.  Stworzony przez Jonathan’a Spitz’a robot „Charlie” może posłużyć jako świetny przykład pierwszego z aspektów konwergencji druku 3D i robotyki.

Oprócz elementów drukowanych, głównymi częściami wykorzystanymi do stworzenia elektronicznego insekta były: cztery mikrosilniki DC (dwa do chodzenia i dwa do rozkładania nóg na boki), mikrokontroler Arduino Micro, moduł Bluetooth oraz obsługujący silnniki kontroler Pololu Baby Orangutan. Części drukowane zostały wytworzone z ABS na drukarce UP2. Czas wydruku zajął około 24 godziny. Wystarczy obejrzeć poniższy filmik, by przekonać się o niesamowitych możliwościach Charliego.

Twórca robota pracuje właśnie nad modelem biznesowym pozwalającym zmonetyzować robota, wprowadzając go do sprzedaży wraz z kilkoma grami do których można by go wykorzystać. Finansowanie planowanego przedsięwzięcia odbędzie się przez crowdfunding.

Źródło

Udostępnij:

O autorze

Drukarka 3D

Zostaw swoją odpowiedź