Rynek materiałów do druku 3D rośnie w tempie ponad 20% rocznie

0

Według raportu przygotowanego przez Markets & Markets w ciągu najbliższych pięciu lat rynek materiałów do druku 3D czekają nieustanne wzrosty, ze średnioroczną składaną stopą wzrostu przekraczającą 20%. W 2019 roku wartość branży przekroczy miliard dolarów.

plastikowe filamenty

https://www.flickr.com/photos/creative_tools/8575369056/in/photostream/

Obecna wartość rynku materiałów wykorzystywanych w procesie wytwarzania przyrostowego szacowana jest na 400 milionów dolarów. Największe obroty na rynku generuje Ameryka Północna, przy czym Europa wraz z Azją posiadają ponad 50% udział w rynku. Czołowymi graczami rynku produkcji i dostawy materiałów są amerykańskie 3D Systems Inc.  i Stratasys Ltd.,  szwedzki Arcam AB oraz niemiecki ExOne Gmbh. Na uwagę zasługuje fakt, iż rynek producentów filamentów jest bardzo rozproszony, z ogromną ilością małych lokalnych producentów. Dzieje się tak, gdyż potentaci branży chemicznej traktują ten rynek wciąż jako niszę, aczkolwiek z wysokie marże i znakomity potencjałem wzrostu z czasem odmienią to przekonanie (czego przykładem jest Verbatim).

Głównym czynnikiem wpływającym na dynamikę wzrostów będzie poszerzający się sektor konsumenckiego druku 3D, który wytworzy ogromny popyt na filamenty plastikowe – w szczególności ABS i PLA. Na popularności wśród konsumentów stopniowo będą również zyskiwały materiały ceramiczne (szkło, krzemionka, kwarc) oraz wosk, żywica, Laywood i inne złożone materiały hybrydowe. Natomiast materiały metalowe (takie jak stal, srebro, aluminium, itp.) ze względu na wysokie koszty druku w technologii SLS, nie wyjdą poza obręb zastosowań przemysłowych.

Źródło

Udostępnij:

O autorze

Drukarka 3D

Zostaw swoją odpowiedź