Software do projektowania 3D (w tutorialach)

0

Projektować w 3D każdy może – trochę lepiej lub trochę gorzej… wystarczy odpowiedni program i kilka tutoriali. Na dowód, prezentujemy wam zestawienie najpopularniejszych programów do projektowania 3D, dopasowanych do każdego poziomu zaawansowania – od nowicjusza po profesjonalistę.
Zrzut ekranu aplikacji 3D Blender
I. DLA POCZĄTKUJĄCYCH
Tinkercad to wspaniała aplikacja dla osób, które nie posiadają żadnego doświadczenia w projektowaniu 3D. Nie dość, że program jest darmowy to na dodatek działa w przeglądarce internetowej. Na opanowanie obsługi Thinkercad wystarczy dosłownie kwadrans. Oto tutorial:

II. DLA ŚREDNIO-ZAAWANSOWANYCH
SketchUp to kreślarskie narzędzie dla architektów i designerów. Okiełznanie SketchUpa zajmuje od kilku do kilkunastu godzin pilnej nauki. Biorąc pod uwagę możliwości tego narzędzia – nie jest to zbyt wygórowana cena.

III. DLA ZAAWANSOWANYCH
Jeśli chcecie wejść na wyższy poziom projektowania 3D, to koniecznie sięgnijcie po kolejną darmową aplikację – Blender. Opanowanie Blendera zajmie nam od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin. Tutoriale obsługi Blendera znajdziecie tutaj.
Dwie Inne warte polecenia aplikacje dla adeptów projektowania 3D, to: Rihno – naszpikowane funkcjonalnościami narzędzie do tworzenia modeli 3D (tutoriale tutaj) oraz Sculptris – aplikacja do cyfrowego rzeźbienia (tutoriale tu).

Udostępnij:

O autorze

3D Printed Yoda

Yoda, my name is. 3D printed I was. Passionate about 3D printing, I am. To me talk, if passionate about AM technology, you are. Disruptive force, I belief the 3d printing is. May the force be with you. Yeesssssss.

Zostaw swoją odpowiedź