Stolik na kawę „Karo” wydrukowany na Zortrax M 200

0

Duma naszego rodzimego druku 3D – spółka Zortrax z Olsztyna, skutecznie nie pozwala by zbyt długo było o niej cicho w branżowych mediach. Tym razem ten czołowy europejski producent desktopowych drukarek 3D, zdobył rozgłos prezentując fenomenalnie wyglądający stolik kawowy, wydrukowany na swoim flagowym produkcie – drukarce Zortrax M 200. Mebel noszący nazwę „Karo” , nie tylko wyróżnia się ciekawym modernistycznym designem, ale przede wszystkim zaskakuje znakomitą jakością wykonania, która w niczym nie przypomina kojarzących się z tandetą plastikowych wydruków w technologii FDM.

stolik kawowy Karo, wydrukowany w 3D na Zortrax M 200

Wydrukowanie podstawy stolika zajęło dokładnie 262 godziny i 32 minuty, pochłaniając przy tym 3,171 kg zortraxowych filamentów Z-ULTRA, w kolorach: Ivory, Pure Black i Cool Grey. Nie wiemy co prawda ile czasu zajęła twórcom postprodukcja,  jednak nie jest to tak naprawdę istotne w kazusie stolika Karo. Oczywistym jest bowiem, iż w obecnych warunkach drukowanie mebli na drukarkach konsumenckich nie jest jeszcze opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia (nadmierne koszty i czas). To co tak naprawdę jest ważne w tym projekcie (oprócz kolejnych, zasłużenie zdobytych, punktów PR), to możliwość zaprezentowania ogromnych możliwości jakie drzemią w drukarce Zortrax M 200. Warto w tym miejscu przypomnieć, iż urządzenie to znajduje się w trójce drukarek najwyżej ocenianych przez użytkowników platformy 3D Hubs, w kategorii urządzeń konsumenckich.

stolik na kawę wydrukowany w 3dZe względu na użyte materiały, stolik nadaje się do użytku nie tylko we wnętrzach, ale i na otwartym powietrzu.

Źródło

Udostępnij:

O autorze

3D Printed Yoda

Yoda, my name is. 3D printed I was. Passionate about 3D printing, I am. To me talk, if passionate about AM technology, you are. Disruptive force, I belief the 3d printing is. May the force be with you. Yeesssssss.

Zostaw swoją odpowiedź