The Box – gigantyczna drukarka FDM dla profesjonalistów

0

The Box to drukarka FDM szwedzkiego statupu BLB Industries, posiadająca naprawdę wielkie pole robocze o wymiarach 150 cm x 110 cm x 150 cm. Urządzenie imponuje nie tylko rozmiarami, ale także i znakomitą szybkością druku wynoszącą 1200 mm/s (co pozwala na przerobienie 6 kg materiału na godzinę). Premiera drukarki planowana jest na początek 2017 roku. Planowany koszt urządzenia to 500.000 euro.

Projekt drukarki został stworzony w sposób umożliwiający jej przeskalowanie, tak by można ją było dostosować do indywidualnych potrzeb danego klienta. Jako produkt przewidziany dla profesjonalistów, The Box została wykonana z najwyższej klasy podzespołów firm Bosch, Rexroth oraz Festo Siemens. Drukarka nie korzysta z tradycyjnych szpulowych filamentów, drukując bezpośrednio z granulatów. Urządzenie posiada wymienne dysze, co zapewnia wysoką kontrolę nad jakością druku, w szczególności możliwość różnicowania jego rozdzielczości oraz sposobu wykończenia powierzchni.

www.drukarka3d.pl_the_box_wielka_drukarka_fdm
Interesującym rozwiązaniem technicznym jest sposób wykonania platformy roboczej, która została podzielona na sześć odrębnych stref, dzięki czemu elementy już wydrukowane można ściągnąć z platformy zanim zakończy się druk pozostałych elementów. Dzięki funkcji zasysania powietrza od spodu, drukowane detale idealnie przylegają do plastikowych podkładek umieszczanych na powierzchni platformy roboczej.

www.drukarka3d.pl_BLB_industries_the_boxwww.drukarka3d.pl_wydruk_drukarki_the_box
Źródło

Udostępnij:

O autorze

Drukarka 3D

Zostaw swoją odpowiedź