Toyze z milionem drukowalnych modeli 3D

0

Toyze to aplikacja mobilna umożliwiająca tworzenie kastomizowanych modeli postaci z gier komputerowych oraz zlecenie ich wydruku za pośrednictwem belgijskiego Materialise. Twórcy aplikacji określają ją mianem „Instagrama dla postaci wirtualnych”. Program pobrało już 350 tysięcy użytkowników urządzeń z Androidem i iOS, którzy wygenerowali łącznie ponad milion modeli.

Liczby stojące za Toyze powodują, iż startup zaczyna przyciągać coraz większą uwagę inwestorów oraz potencjalnych partnerów biznesowych. W chwili obecnej serwis posiada licencje na postacie z takich gier jak  „Cut the Rope”, „Talking Tom and Friends”, „Pou” czy „The Tribez”. Zgodnie z zapowiedziami Ilje Laurs’a będącego współzałożycielem serwisu, możemy się spodziewać, iż niebawem w aplikacji pojawią się bohaterowie kolejnych znanych tytułów, w tym również także produkcji filmowych.

Screenshot aplikacji Toyze www.drukarka3d.pl_toyze-2

 

 

 

Niestety nie znamy informacji na temat wolumenu sprzedaży zabawek wydrukowanych na podstawie wygenerowanych modeli. Z racji, iż użytkownik sam określa wielkość figurek (wybierając w przedziale od 2,5 cm do 22 cm), ich ceny nie są stałe i wahają się od 35$ do 1500$. Średnia cena wydrukowanej zabawki to 50$ (za model o wysokości 5-7 cm). To wciąż dość sporo, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę unikalność oraz wysoką jakość wykonania przedmiotów. Biorąc jednak pod uwagę nieuchronny spadek kosztów druku 3d w przyszłości, można się spodziewać, iż Toyze ma wszystko czego trzeba aby w perspektywie kilku lat odnieść ogromny sukces biznesowy.


Źródło

Udostępnij:

O autorze

3D Printed Yoda

Yoda, my name is. 3D printed I was. Passionate about 3D printing, I am. To me talk, if passionate about AM technology, you are. Disruptive force, I belief the 3d printing is. May the force be with you. Yeesssssss.

Zostaw swoją odpowiedź