Volcano Hotend zwiększa szybkość druku 3D nawet o 250%

0

Czas to pieniądz – w myśl tej prastarej maksymy, zwiększenie szybkości druku 3D w oczywisty sposób musi przekładać się na obniżenie jego ceny. Stworzony przez firmę E3D hotend o sugestywnej nazwie Volcano, jest znakomitym sposobem na zwiększenie szybkości wydruków w technologii FDM. Niektórych wydrówk.

Jak to działa? Bardzo prosto – Volcano zwiększa strefę topnienia materiału w hotendzie.  Jakie są efekty? Po pierwsze zwiększenie ilość materiału, który może być przetworzony przez hotend (wyobrażacie sobie wulkan wypluwający plastik zamiast lawy?). Po drugie zwiększenie wysokości warstwy materiału nakładanej w trakcie jednego przesunięcia głowicy. Tym samym oprócz poprawienia szybkości wydruku, możemy również zwiększyć jego wytrzymałość.

Niestety zwiększeniu szybkości towarzyszy zmniejszenie rozdzielczości. Powoduje to, iż stosowanie Volcano ma sens jedynie podczas drukowania niezbyt skomplikowanych modeli, które nie wymagają znacznej precyzji wydruku. Koszt rozszerzenia (które jest przeznaczone dla wszystkich hotendów firmy E3D) wynosi ok. 150 zł. W perspektywie możliwych oszczędności czasu, cena wydaje się być niewygórowana. Oto jak Volcano prezentuje się w akcji:

Źródło

Udostępnij:

O autorze

3D Printed Yoda

Yoda, my name is. 3D printed I was. Passionate about 3D printing, I am. To me talk, if passionate about AM technology, you are. Disruptive force, I belief the 3d printing is. May the force be with you. Yeesssssss.

Zostaw swoją odpowiedź