Wypożyczalnia drukarek 3D

0

Rent-A-Build to startup z Colorado, który uruchomił pierwszą (wedle naszej wiedzy) na świecie komercyjną wypożyczalnie markowych drukarek 3D. Klienci mogą wybierać spośród 20 modeli urządzeń, zamawiając je na jeden z czterech możliwych do wyboru okresów: 1 tydzień, 3 tygodnie, 1 miesiąc lub 3 miesiące. Cena za jeden tydzień waha się od 50 do 150 dolarów.

Rent a Build - wypożyczalnia drukarek 3D z Colorado Tak o swoim nowym projekcie mówi Zach Dicklin, założyciel RentABuild:

Pomimo, iż drukarki 3D stają się coraz tańsze i bardziej niezawodne, to jednak pozostają one poza zasięgiem większości ludzi, dla których wciąż jest to spory wydatek na coś co jest wielką niewiadomą.  O ile nie masz dostępu do drukarki 3D poprzez swoich znajomych, pracodawcę, szkołę lub fab lab, to nie jesteś w stanie dowiedzieć się jak działa to urządzenie i czy nadaje się ono do zadań jakie chcesz zrealizować. Usługi takie jak Shapeways umożliwiają ci co prawda wydrukowanie twojego modelu, jednak każdy kto miał styczność z drukiem 3D, wie jak bardzo iteracyjnym zajęciem może być projektowanie przedmiotów.

Rent-A-Build usuwa powyższe bariery, oferując możliwość wypożyczenia drukarki 3D w dostępnej cenie.  Bez względu na to czy chcesz zbudować części do swojego projektu, przetestować określoną drukarkę zanim zdecydujesz się na jej zakup czy po prostu pragniesz przekonać się o co chodzi w druku 3D – za jedyne 50-150$ możesz przez cały tydzień cieszyć się drukarką 3D we własnym domu. Wraz z urządzenie dostarczamy instrukcje oraz zapewniamy wsparcie techniczne, by uczynić okres wynajmu jak najbardziej udanym i produktywnym.

W ofercie serwisu znajduje się 20 modeli drukarek drukujących w technologii FDM.lista drukarek 3d dostępnych w serwisie rent a build
Na chwilę obecną startup działa wyłącznie w Denver i okolicach jako program pilotażowy, którego głównym celem jest określenie zapotrzebowania na usługę, ustalenie możliwych marży oraz zdobycie niezbędnego know how. W przypadku sukcesu, ekspansja projektu na inne miasta, stany i kraje, wydaje się być nieunikniona.

Warto zauważyć, iż podobną inicjatywę odnajdziemy również na rynku polskim. Jako godny naśladowania przykład (nikt nie lubi kupować kota w worku) można postawić gliwicką firmę Aemca sp. z o.o., która w ramach swojej oferty umożliwia wypożyczenie na okres 3 dni drukarki Da Vinci 1.0. Cena usługi to 190 zł brutto i obejmuje koszty dostarczenia oraz odbioru drukarki.

Źródło

Udostępnij:

O autorze

Drukarka 3D

Zostaw swoją odpowiedź